blank

Napisz do nas

sanuspedi@gmail.com

Zadzwoń

+48 507 298 467

Diagnostyka stóp i indywidualne wkładki ortopedyczne Gdynia

Komputerowe badanie stóp i ocena postury

W naszej poradni podologicznej patrzymy na Twoje ciało całościowo. Podczas badania zwracamy szczególną uwagę na związek stóp z wadami postawy, zaburzeniami chodu oraz równowagi. A co za tym idzie to właśnie stopy stanowią ważny aspekt funkcjonowania naszego całego ciała.

Do diagnostyki wykorzystujemy platformę pedobarograficzną. Badanie jest wykonywane podczas stania oraz podczas chodu. Pedobarograf pozwala na ocenę:

Badanie podczas stania:

Badanie podczas chodu:

Badanie pedobarograficzne jest badaniem nieinwazyjnym, a co za tym idzie bezpiecznym dla osób chorujących na cukrzycę, przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych czy nawet z ranami stopy w części podeszwowej.

Dlaczego warto badać stopy?

Wszelkiego rodzaju patologie w obrębie stóp są przyczyną obniżenia jakości codziennego funkcjonowania. Mogą się objawiać dyskomfortem, bólem zarówno podczas chodzenia jak i stania. Ból ten nie tylko dotyczy obrębu stóp, ale również może być umiejscowiony w kolanach, biodrach, kręgosłupie. Jeżeli chorujesz na przewlekłe niedokrwienie kończyn dolnych, cukrzycę, reumatoidalne zapalenie stawów, a także gdy występuje u Ciebie lub Twoich bliskich koślawość, szpotawość, płaskostopie, halluks, otyłość itp. to jesteś w grupie osób podwyższonego ryzyka, które powinny się zbadać.

A co jeśli nie jestem w grupie podwyższonego ryzyka?

Przede wszystkim należy pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć!!! Tak bywa z wieloma schorzeniami, że na początku mogą przebiegać bezobjawowo. Jednoznaczny pomiar nacisku na stopy możemy określić już w fazie prewencyjnej miejsca narażone najbardziej na powstawanie zmian przeciążeniowych (np. odciski, modzele), a w konsekwencji rany. Wiedza na takim etapie pozwala na zabezpieczenie stopy w odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne a co za tym idzie odciążenie miejsc najbardziej narażonych. Brak dolegliwości bólowych nie oznacza braku nieprawidłowości nacisku stopy na podłoże.

Indywidualne wkładki ortopedyczne

Na podstawie uzyskanych wyników badań postury oraz diagnostyki stóp nasz specjalista zaproponuje i zaprojektuje odpowiednie dla Twoich potrzeb indywidualne wkładki ortopedyczne. Wkładki indywidualne maja za zadanie poprawienie komfortu chodzenia, zniwelowaniu wykrytych dysfunkcji, odciążeniu miejsc przeciążonych oraz utrzymanie Twojej postawy ciała w odpowiednim wzorcu.

Przykładowe zastosowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych w schorzeniach:

Jak przygotować się do Badania komputerowego stóp w gabinecie Sanus Pedi Gdynia?

Przede wszystkim na badanie komputerowe stóp z analizą chodu ubierz odpowiedni stój, tzn – sportowa bielizna albo krótkie spodenki oraz koszulka przylegająca do ciała. Zabierz ze sobą aktualnie noszone obuwie, albo obuwie do którego mają być dopasowane wkładki indywidualne.

Jeżeli posiadasz ostatnią dokumentacje medyczną – RTG , przebieg fizjoterapii, listę przyjmowanych leków itp., - dotyczącą układu kostnego, mięśniowego również zabierz ze sobą.

Zapraszamy do naszej kliniki: