blank

Napisz do nas

sanuspedi@gmail.com

Zadzwoń

+48 507 298 467

Usuwanie brodawek Gdynia

Usuwanie brodawek

Zauważyłeś na swoich stopach jakieś zgrubienia punktowe. Możliwe że są to brodawki wirusowe zwane potocznie kurzajkami. Brodawki łatwo pomylić z odciskami. Dlatego warto jest udać się do specjalisty podologa w celu diagnostyki. Zastosowanie środków aptecznych na odcisk może spowodować większe dolegliwości bólowe… Nie czekaj umów się na wizytę.

Brodawki

Brodawki inaczej nazywane kurzajkami powstają na stopach w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Mogę wystąpić nie tylko na stopach ale również innych obszarach ciała, np. dłoniach. Na stopach można bardzo łatwo pomylić je z odciskami czy też modzelami. Dlatego, gdy nie jesteś pewien co do rodzaju zmiany pod żadnym pozorem nie należy usuwać tego w domu. – można bardzo łatwo przenieść je na inne obszary skóry!!!!

Na zarażenie się wirusem Jesteśmy podatni w momencie kiedy nasz układ odpornościowy jest słaby. Do infekcji dochodzi w wyniku bezpośredniego kontaktu ze zmianami, a czynnikiem sprzyjającym jest uraz naskórka. Brodawki mogą występować pojedynczo lub licznie , mogą być płaskie lub wypukłe. Podczas chodzenia możemy odczuwać dyskomfort w postaci bólu w miejscu ich powstania.

Leczenie w gabinecie podologicznym Sanus Pedi w Gdyni

Zapraszamy do naszej kliniki: