blank

Napisz do nas

sanuspedi@gmail.com

Zadzwoń

+48 507 298 467

Wrastające paznokcie Gdynia

Wrastające paznokcie

Odczuwasz ból? Zauważyłeś zaczerwienienie i obrzęk w obrębie palca? Zgłoś się do gabinetu podologicznego Sanus Pedi.

Wrastający / wkręcający paznokieć – jakie są przyczyny powstania problemu?

Na wrastające paznokcie narażeni jesteśmy wszyscy. Istnieje jednak pewna grupa czynników, które podnoszą ryzyko wystąpienia wrastania. Należą do nich:

W gabinecie podologicznym Sanus Pedi, w profesjonalny sposób zajmiemy się Twoim problemem dzięki doświadczeniu i skutecznym metodom którymi pracujemy.

Klamra korygująca

Najbardziej skuteczna metoda leczenia wkręcających paznokci są to zabiegi polegające na zakładaniu klamry ortonyksyjnej. W naszym gabinecie podologicznym wykonujemy je ze stali chirurgicznej. Są one odpowiednio wygięte a ich kształt dopasowywany jest przez specjalistę w zależności od problemu wkręcającego/wrastającego paznokcia.

Tamponada

Stosujemy ją w celu uspokojenia bólu i wyciszenia stanu zapalnego

Kostka arkady

Innowacyjna metoda, najchętniej stosowana w gabinecie podologicznym Sanus Pedi w problemach wrastających paznokci, nawet podczas dużego stanu zapalnego. Należy pamiętać, że to specjalista dobiera metodę leczenia wrastających/wkręcających paznokci, bardzo dokładnie omówimy terapie dostosowaną do Twojego problemu i Twoich potrzeb.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg leczenia wrastających paznokci Metodą Arkady polega na przytrzymaniu palca za pomocą kostki Arkady. Dzięki unieruchomieniu palca jesteśmy w stanie w sposób bezpieczny delikatnie odkształcić płytkę paznokcia nadając mu poprawiony tor wzrostu. Następnie używają specjalnego akrylu Arkada utrwalamy nadany kształt. Akryl Arkada wykazuje działanie przeciwgrzybiczne i antybakteryjne co pozwala zabezpieczyć paznokieć przed infekcją.

Kostka Arkady, resekcja klinowa i zrywanie paznokci

Jeżeli zaproponowano Tobie leczenie wrastających paznokci poprzez zerwanie paznokcia lub resekcję klinową (częściowe wycięcie paznokcia wraz z usunięciem macierzy) to wiedz że są to przestarzałe i niebezpieczne metody. Często nie przynoszące spodziewanego efektu, a wręcz pogłębiające problem i dolegliwości bólowe. Wycięcie macierzy czy uszkodzenie jej poprzez zerwanie paznokcia zaburza jego prawidłowy wzrost. Do naszej poradni często zgłaszają się pacjenci po wyżej wymienionych metodach leczenia. Nasza odpowiedź jest jedna leczenie kostką Arkady.

W niektórych przypadkach okazuje się, że w tkance podskórnej zaszły trwałe zmiany i dla tych pacjentów uzupełnieniem kostki Arkady są plastyki wałów okołopaznokciowych.

Zapraszamy do naszej kliniki: