Plastyka wałów okołopaznokciowych

   Plastyka wałów okołopaznokciowych wg. Arkady to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowy. Stosowany jako uzupełnienie terapii leczenia wrastających paznokci oraz w przewlekłym zapaleniu wałów około paznokciowych. Zabieg wykonywany jest tylko i wyłącznie na tkance skórnej która ma właściwości szybkiej i naturalnej regeneracji. Jest to zabieg skuteczny i bezpieczny nadający zdrowy i estetyczny wygląd palca.

 

 

Wskazania do wykonania plastyki wałów okołopaznokciowych?

Wskazaniem do wykonanych plastyki:

  • są nawracające problemy wrastających paznokci pomimo zabiegów korygujących płytkę paznokcia
  • kiedy mamy problem z wrastającym paznokciem i stan zapalny utrzymuje się dość długo dochodzi do przerostu wału około paznokciowego (jest to naturalny system obronny organizmu),
  • pacjentom z predyspozycjami genetycznymi do wrastania paznokci
  • pacjentom z dużymi stanami zapalnymi

Decyzje podejmujemy indywidualnie po konsultacji!!! Nie każdy przypadek wymaga interwencji chirurgicznej!!!

 

 

Co taki zabieg daje pacjentowi?

  • Zmniejsza się znacznie tendencja do wrastania oraz deformacji płytki paznokcia
  • Niweluje ryzyko tworzenia się bolesnych odcisków w wałach okołopaznokciowych
  • Ogranicza możliwość powstawania stanów zapalnych
  • Poprawia wygląd estetyczny
  • Nadaje zdrowego wyglądu palca

 

Jak wygląda przygotowanie i przebieg zabiegu?

     Pacjent po zakwalifikowaniu do plastyki wałów około paznokciowych ma wykonywaną kostkę Arkady oraz otrzymuje zalecenia przed zabiegowe aby przygotować się do zabiegu.  

    Zabieg plastyki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki zmienionej zapalnie. Technika cięcia jest dobierana indywidualnie tak aby czas rekonwalescencji ograniczyć do minimum, a palcu nadać zdrowego i estetycznego wyglądu. Następnie zakłada się szwy i opatrunek. Po zabiegu pacjent na własnych nogach wraca do domu. Przez pierwszych kilka dniu zaleca się unikanie długich spacerów ale zachęca do umiarkowanego wysiłku co sprzyja procesowi gojenia.

    Opracowanie procedury plastyki wałów połączonej z Metodą Arkady można uznać za ogromny sukces w procesie szukania właściwych i skutecznych metod walki z problemem wrastających paznokci. Spektakularny efekt rekonwalescencji po zabiegu plastyki zawdzięczamy stosowaniu serum Arkady TC16. Zawarty w nim naturalny kolagen oraz olej z drzewa herbacianego powoduje ,iż proces gojenia rany przebiega szybko i bezpiecznie.

W naszej poradni podologiczno medycznej zabiegi plastyki wałów okołopaznokciowych wykonuje chirurg Iwona Skwierz.

 

”Najwyższy ideał w medycynie osiąga ten, kto łączy znajomość fizjologii i chirurgii z artystyczną stroną swojego rzemiosła.”

– Theodor Billroth


Warning: Use of undefined constant host - assumed 'host' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/elcs/ftp/projekty_pokazowe/stopySUNAS/wp-content/themes/oblique/content-single.php on line 67

Warning: Use of undefined constant host - assumed 'host' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/elcs/ftp/projekty_pokazowe/stopySUNAS/wp-content/themes/oblique/content-single.php on line 67